ПРОТОКОЛ № 01

зборів керівників українських громадських організацій, які об’єднують примусово виселених етнічних українців з території Польщі у 1944—1946, 1948 та 1951 роках

22 березня 2008 р. м. Львів

Порядок денний

1. Про вступ українських громадських організацій, які об’єднують примусово виселених етнічних українців з території Польщі у 1944—1946, 1948 та 1951 роках, до Європейського Об’єднання виселених і вигнаних людей (неурядова організація, скорочено EUEEP, або Об’єднання).

I. СЛУХАЛИ:

1. Інформацію Степана Романюка — голови Київського товариства «Холмщина» щодо:

цілей і завдань Трієстської декларації, прийнятої 31 березня 2007 року на I-му Конгресі депортованих європейців, принципів і напрямків діяльності EUEEP, визначених у Статуті Об’єднання, ухваленого 1 грудня 2007 року на Генеральній Асамблеї депортованих європейців;

підсумків офіційних переговорів, які відбулися 7-9 березня 2008 року у штаб-квартирі EUEEP (м.Трієст, Італія) між Massimiliano Lacoto — Генеральним секретарем Об’єднання та Степаном Романюком — головою Київського товариства «Холмщина» про завдання і цілі Трієстської декларації, принципи і напрямки діяльності EUEEP, умови та процедуру прийняття до Об’єднання нових членів.

Досягнуто домовленості, що в разі вчасного надання необхідних документів, процедуру приєднання українських громадських організацій, які об’єднують депортованих українців до EUEEP, можливо розпочати 18 квітня 2008 року на засіданні Генеральної Ради, яка відбудеться у Відні, а самий вступ розглянути в червні на Генеральній асамблеї, на якій планується обговорити питання співробітництва EUEEP з Конгресом неурядових організацій Ради Європи та можливість створення в Європарламенті Комісії з питань депортованих європейців.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію Степана Романюка — голови Київського товариства «Холмщина» — взяти до відома.

2. Українські громадські організації, які об’єднують депортованих українців, що підписали цей Протокол, визнають цілі і завдання Трієстської Декларації, принципи і напрямки діяльності EUEEP, визначені у Статуті Об’єднання як такі, що:

— захищають, оберігають, гарантують та поновлюють права примусово виселених зі своїх рідних земель і які потерпають від незаконної експропріації їхнього рухомого і нерухомого майна;

— сприяють ухваленню національних законів з метою увічнення пам’яті про події, які призвели до виселення, та забезпечення справедливого відшкодування жертвам вигнання або їхнім нащадкам, відновлення у повному обсязі їхніх прав;

— сприяють налагодженню співробітництва між неурядовими організаціями європейських країн у розповсюдженні історичної правди про депортації в Європейському Союзі, Раді Європи та ООН з метою визнання цими міжнародними інституціями незаконним примусове виселення, забезпечуючи право на повернення або компенсацію за втрачене майно.

3. З метою координації зусиль українських громадських організацій, які об’єднують депортованих українців для вступу до EUEEP та представлення їхніх інтересів при розгляді питань на Генеральній Асамблеї або засіданнях Генеральної Ради, мінімізації витрат на сплату членських внесків та на відрядження:

а) делегувати Київському товариству «Холмщина» повноваження представляти в EUEEP інтереси громадських організацій депортованих українців, що підписали цей Протокол, сплачувати щорічні членські внески як офіційного учасника Об’єднання;

б) для виконання представницьких функцій, сплати річних членських внесків та відшкодування основних витрат на відрядження (проїзд, готель, оплата послуг перекладача) для участі в Генеральній Асамблеї та засіданнях Генеральної Ради, кожній громадській організації в січні кожного року перераховувати Київському товариству «Холмщина» поштовим переказом 1000,00 грн. Перший переказ коштів на 2008 рік необхідно здійснити протягом місяця після завершення процедури прийняття Київського товариства «Холмщина» до EUEEP.

4. Сума поштового переказу визначена на підставі того, що даний протокол підпишуть або приєднаються до нього всі 11 громадських організацій, а членський внесок для українського учасника Об’єднання буде мінімальним і становитиме не більше, ніж 500 Євро на рік.

5. Взяти до відома, що вчасний переказ вказаної суми є обов’язком кожної громадської організації, без зайвих нагадувань з боку повноважного представника, який діє в інтересах всіх депортованих українців.

6. Заслуховувати щорічно на зборах керівників громадських організацій, які підписали цей Протокол, звіт голови Київського товариства «Холмщина» про виконання представницьких повноважень в EUEEP та фінансовий звіт про витрати спільних коштів з наданням відповідних документів.

7. До цього Протоколу можуть приєднатися й інші українські громадські організації, які визнають цілі та завдання Трієстської декларації, Статут EUEEP, готові в рівних долях нести витрати на сплату членських внесків та відрядження повноважного представника для участі у Генеральній Асамблеї та засіданнях Генеральної Ради.

Підписи керівників українських громадських організацій,

які мають повноваження в повному обсязі:

Волинське товариство «Холмщина». Україна, м. Луцьк

Микола Онуфрійчук, голова

Всеукраїнське товариство «Лемківщина». Україна, м.Тернопіль

Олександр Венгринович, голова

Івано-Франківське товариство «Бойківщина». Україна, м. Івано-Франківськ

Дар’я Петричко, голова

Івано-Франківське товариство «Надсяння». Україна, м. Івано-Франківськ

Георгій Керниця, голова

Київське товариство «Холмщина». Україна, м.Київ

Степан Романюк, голова

Львівське товариство «Любачівщина». Україна, м. Львів

Михайло Герасимович, голова

Львівське товариство «Надсяння». Україна, м. Львів

Володимир Середа, голова

Львівське товариство «Холмщина». Україна, м. Львів

Наталія Пікулик, голова

Тернопільське товариство «Надсяння». Україна, м.Тернопіль

Йосип Свинко, голова