Презентація документальної стрічки «Вкрадена Вітчизна»

 

Документальну стрічку присвячено темі депортації українців із території Польщі у 1944–1946 роках згідно договору між УРСР і Польським комітетом національного визволення.

http://www.holm-kyiv.org.ua/filmi/

У фільмі очевидці подій розповідають про те, що відбувалося на території Холмщини у довоєнний період, як загони польських бойовиків, зокрема Армії Крайової та Батальйонів Хлопських, чинили криваві акції проти українського населення, знищували українців під час Другої світової війни, про нелюдські умови переселення в Україну, яке за жодних обставин не можна назвати добровільним, про те, як їх прийняла нова батьківщина та її громадяни.

«Вкрадена Вітчизна» – це фільм про людей, на долі яких випало чимало випробувань на Холмщині, батьківщині, яку у них украли, про умови, в яких їм доводилося адаптуватися до радянської дійсності, знаходячись під постійним пильним наглядом КДБ, будучи усе життя людьми другого ґатунку, які навіть через 70 років лишаються холмщаками.
Також у стрічці представлено погляди на депортацію українців депутатів польського Сейму, відомих українських істориків і політиків.

Фільм створено за рахунок благодійних пожертв Київського товариства «Холмщина».

Автор сценарію Алла Хитра
Режисер Артур Гураль
Оператор М. Жадан
Україна, 2017 рік